لیست قطعات یدکی خودرو و بهترین زمان تعویض لوازم یدکی

در حال حاضر انواع لوازم یدکی تقلبی در بازار وجود دارند. در چهار سال گذشته متأسفانه قیمت خودرو جهش چند برابری را تجربه کرده است و به پیرو آن قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو نیز همسو با این روند رشد زیادی را داشته است. همچنین عبدالله بابایی از دیگر کارشناسان صنعت خودرو کشور با بیان اینکه کمپین نخریدن خودرو در اصل نگرشی نادرست و با مدل ملی در تضاد است، گفت: این کمپین براساس شرایط بازار و برآورده نشدن توقعات مشتریان و همچنین چالش هایی که از گذشته در خودروسازی وجود داشته، ایجاد شده و تشکیل آن ضربه بزرگی به تولید ملی و خریداران خودرو وارد خواهد کرد. همچنین با ورود این خودروها نیاز بازار به لوازم یدکی خودروهای چینی نیز افزایش یافته است. حال در چنین شرایطی خودروسازان چینی چه سیاستی را در پیش خواهند گرفت و آیا قادر خواهند بود که در بازار خودرو کشور سهم خود را حفظ کنند؟

دیگر زمانی برای رفت و آمد صرف نمیشود. پس فرقی نمیکند که شما در کدام دسته هستید، تا زمانی که درباره لوازم یدکی و قطعات تعویضی و مصرفی خودرو صحبت میکنیم جایی برای ریسک نیست، بنا بر این بد نیست که شما هم در اولین فرصت بهترین برند فروش آنلاین یا حضوری لوازم یدکی خودرو را پیدا کنید که حتما تا این جا متوجه شدید پیشنهاد ما یدک مارکت است. حال چطور می توان به کارما یدک اعتماد کرد؟ محبوبترین فروشگاههای قطعات یدکی خودرو محله کن به ترتیب شامل فروشگاه قطعات یدکی خودرو برادران شاهسوند ، فروشگاه لوازم یدکی امیر ، علی اکبر حاج ولی ، گلدن یدک ، باطری سازی علی میباشد.

نبود تقاضا سبب شده تا خودروسازان از تعداد تولید خود بکاهند که این موضوع به ثبات قیمتها کمک کرده و باعث خواهد شد تا قیمت خودرو بیش از این در بازار نشکند. هرچند خودروسازان درخواست افزایش مجدد قیمت ها را به شورای رقابت ارسال کردند ولی این شورا ماه هاست جلسهای نداشته و علت آنهم عدم معرفی اعضای جدید از سوی سه قوه است و همین موضوع عاملی شده تا بازار قیمت خودرو همچنان بلاتکلیف باشد. رنو در کنار تولید این محصول نیز، محصولات دیگری را وارد بازار خواهد کرد تا با خودروهای ژاپنی و چینی موجود در بازار بتواند رقابت داشته باشد. عرضه رنو داستر با قیمتی در حدود 100 میلیون و رنو سیمبول که از آن به عنوان نسل سوم ال 90 یاد می شود در رنج قیمی 70 میلیون تومانی موید این مطلب است تا هم بازار سوزوکی و هم بازار خودروهای چینی را از آن خود کند.

لوازم یدکی ماشین چینی

رام، رینگ، زه دور گلگیر، قاب روی موتور، قفل درب موتور، آینه، شلگیر، گلگیر، برف پاک کن، دربها، سینی، آرم نوشته، قاب چراغ، توری سپر، چراغها، شبکه برف پاک کن، پوسته داشبورد، دستگیرههای داخلی و بیرونی، جلو پنجره، سپر، دیاق، گارد، درپوش چراغ شور، زه، فلاپ، براکت، گل پخش کن، شیشه پنجره، ریش سپر، چرخها، لاستیکها، پایه سپر، پیچ و خارها، پفکی سپر، درب داخلی باک، درب بیرونی باک، آنتن، قاب چراغ جلو، اسپویلر، درب صندوق و … اما ایا همه این افراد میدانند که معنای نخریدن خودروی داخلی یعنی واردات خودرو و این به معنای ضربه زدن به تولید ملی است وبیکارشدن کارگر ایرانی . البته بازار هدف شما میتواند همه این موارد نیز باشند.

بانیترو در بخش پایانی گزارش خود فهرستی از استارتاپهای فعال در این حوزه را https://chenyadak.ir منتشر کرده است. این فعال حوزه صنعت خودروی کشور در عین حال تصریح کرد: مردم نسبت به صنعت خودرو دل خوشی نداشته و این احساس را دارند که سال های اخیر در پشت این صنعت قرار گرفته اند ضمن آنکه فضای پس از توافق و اینکه چه آینده ای برای صنعت خودرو رقم خواهد خورد، مردم را دچار تردید کرده و شاید همین موضوع سبب شده تا برخی به این کمپین بپیوندند.

لوازم یدکی خودروهای چینی

به همین دلیل است که به نظر میرسد کمپین نخریدن خودرو که چندی است در فضای مجازی مردم را به نخریدن خودروهای داخلی دعوت می کند بیش از آنکه نشان از خواسته های مصرف کنندگان خودرو داشته باشد، از مقابله با صنعت داخلی حکایت دارد. دراین حال گزارش دیگری حاکی است به نظر میرسد فعالیت گسترده کمپین “خرید خودروی صفر ممنوع” تأثیر چندانی در تغییر قیمت خودرو نداشته باشند زیرا در نهایت خریداران بعد از وقفه چند ماهه بنا به نیازهای خود مجبور به خرید خودرو می شوند و حتی می توان پیش بینی کرد بعد از رکود چندماهه، بازار با انبوه تقاضای انباشته مواجه شده و در نهایت قیمتهای بازار هم روند افزایشی را تجربه کند. اگر قادر هستید که از میان انبوه کالاهای موجود در قفسه فروشگاههای فیزیکی، کالای یدکی تقلبی از اصلی را تشخیص دهید، خرید از فروشگاههای فیزیکی نیز یک گزینه ایدهآلی است. طالشیان بابیان اینکه اگر تصور کنیم با رفع تحریم قیمت خودروی 50 میلیون تومانی، 30 تا 40 میلیون تومان میشود نادرست است، گفت: در سال جاری هزینههای مختلف ازجمله قیمت مواد اولیه، بیمه، مالیات، دستمزد و غیره افزایشیافته است بنابراین نمیتوان به کاهش قیمت خودرو امیدوار بود.

فرهادی مسیر مقابله با این کمپین را تغییر رویکرد و رفتار صنعت خودروی کشور دانست و گفت: رفتار کلی صنعت خودروی کشور باید بر روی پلتفرم رضایت مردم شکل بگیرد و زمانی که مشتری خودرویی را تحویل می گیرد احساس آرامش کند نه آنکه رنجی بر رنج های او اضافه شود. خرید لوازم یدکی خودرو یکی از کارهایی است که نیاز به تخصص و تجربه دارد و فرد باید از اصل و سالم بودن لوازم اطمینان داشته باشد. وی تأکید کرد: شک نداشته باشید در فاصله زمانی کوتاهی شاهد افزایش قیمت بیشتر خودروها خواهیم بود و افرادی که در انتظار کاهش قیمت خودرو هستند نه تنها موفق به خرید خودرو ارزانتر نمیشوند چهبسا مجبور به خرید خودرو با قیمت بالاتر خواهند شد.

تولید رنو ۵ در شرکت سایپا از سال ۱۳۵۵ آغاز و در سال ۱۳۷۲ متوقف شد؛ اما پس از چند سال و به دلیل نبود خودرویی ارزانقیمت در بازار، سایپا خط تولید رنو ۵ را به پارسخودرو منتقل کرده و در سال ۱۳۷۶، رنو ۵ کاملاً ایرانی با نام سپند عرضه شد. بر اساس اظهارات غیر رسمی برخی مدیران خودرو کشور، شرکت خودروسازی رنو که سرمایه گذاری عظیمی را طی سال های گذشته برای تولید ال 90 در ایران انجام داده، قصد دارد تا تولید این خودرو را در کشورمان افزایش دهد و با کاهش قیمت آن تقاضای بیشتری برای این خودرو که هم اکنون با کمبود عرضه نیز مواجه است ایجاد کند. به عنوان مثال شرکت جیلی که خودرویی به همین نام را در کشور عرضه می کند طی دو ماه اخیر حدود 26 میلیون تومان قیمت خود را کاهش داده است. یک ماشین منفرد حدود 30000 قطعه دارد که هر قطعه را تا کوچکترین پیچ شمارش می کنیم.که توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند اما ما تامین کنندگان زیادی نیز داریم که بسیاری از این قطعات یدکی را می سازند .

لوازم یدکی خودرو

نباید این نکته را نادیده گرفت که هنوز سهم زیادی از بازار خودروی کشور در انحصار دو شرکت خودروساز قرار دارد که اقدامات این شرکت ها نقش زیادی را در تغییرات قیمتی انواع محصولات در بازار دارد. بنابراین نخریدن محصولات این دو شرکت را نمی توان راه علاج بی سامانی قیمت خودرو در بازار دانست چرا که قیمتها انحصاری و تاحدی دولتی تعیین می شود، بلکه مسئولان باید با سیاست گذاری های مناسب مانع افزایش غیر اصولی قیمت خودرو شده و اقدامات لازم را برای حمایت از مصرف کنندگان انجام دهند.