طراحی نقشه ساختمان مسکونی

رنگ دیوارها را تا جای ممکن ساده بوده ولی رنگ وسایل پرحرارت و پر جنب طراحی داخلی منزل ویلایی و جوش میباشد. تقارن و هارمونی پر جنب و جوش در طراحی سنتی منزل اهمیت زیادی دارد. به زیبایی راهپلههای اهمیت زیادی بدهید؛ زیرا جلوه خانه دوبلکسی به راهپلههای آن است. زیرا با انعکاس نور در خود باعث روشن تر کردن و بزرگ نشان دادن آشپزخانه می شود. یکی از بهترین راه حل ها برای جا دادن لوازم اضافی است، اما اگر شما به دنبال جایی هستید که خارج از کابینت به وسایل اضافی که جایی در کابینت ندارند یا سیب زمینی و پیازهایشان را سر و سامانی بدهید، خب ما به شما پیشنهاد می کنیم تعدادی سبد حصیری زیبا تهیه کنید، آن ها را به دیوار اشپزخانه تان نصب کنید و یا داخل قفسه ها و شلف های درون آشپزخانه تان بگذارید شان و داخلش را با هر چه می خواهید پر کنید و با یک تیر دو نشان بزنید، هم دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان را تحت تاثیر قرار دهید و هم از لوازم دکوری زیبا در خانه تان استفاده کنید.

برای برآورد قیمت این خانه لازم است چندین فاکتور را در نظر بگیریم، همانگونه که هزینه ساخت یک ساختمان براساس میزان مصالح به کار رفته و کیفیت مصالح، متراژ ساختمان، محصولات برودتی و حرارتی بستگی دارد، ساخت این نوع از خانه نیز به این عوامل بستگی دارد. هزینه طراحی دکوراسیون داخلی چقدر می باشد؟ ارزش این محصول چقدر است ؟ در ادامه این متن دو نمونه نقشه خانه سه خوابه دوبلکس به همراه پلان ها و توضیحات مربوط به آنها آمده است.

بهتر است در انتخاب مبلمان ریسک بیشتری را بپذیریم. در واقع در این مبلمان راحتی مبل مدرن و ظرافت مبل سلطنتی به کار برده شده است. اگر بتوانیم با جابجایی تیغهی دیواری، فضایی را بزرگتر کنیم که پاسخی باشد به نیازی، یا اینکه با تغییر رنگ فضایی دیگر، روحیهی ساکنان آنجا را بهتر کنیم و یا با چیدمانی صحیح در مبلمان خانه، حرکت اهالی را نظم بهتری ببخشیم در این صورت جانی تازه به فضا دمیده ایم که ارتقای سطح کیفی آن فضا را در پی خواهد داشت. طراحی دوبلکس به نوعی از ساختار معماری ساختمان اطلاق می شود که بین بخش های مختلف خانه اختلاف سطح وجود داشته باشد و برای دسترسی به بعضی از قسمت های خانه نیاز به بالا و پایین رفتن از پله ها باشد. خانه های دوبلکس، 3 نوع دارند. درست است که نورپردازی مصنوعی امتیازات خاص خود را دارد: قابل کنترل است (از لحاظ شدت، رنگ، جهت و نوع منبع نوری) اما انسانها شیفته نور طبیعی هستند به عنوان یک اصل این نکته را در نظر بگیرید که هر فضایی در روز نیاز به روشن کردن چراغ داشته باشد آن فضا، فضای زندگی نیست.

نقشه خانه دوبلکس باید به گونه ای طراحی می شود که بهترین استفاده از تمامی فضاها صورت گیرد، اتاق خواب ها، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه در بهترین موقعیت قرار گیرند و از متراژ زمین استفاده بهینه ای گردد. به راحتی با استفاده از کمدهای آینه کاری شده سنتی و زیبا میتوان اتاق خواب را نیز به سبک ایرانی سنتی دیزاین کرد. طراحی و دیزاین منزل بسته به سبک طراحی دکوراسیون متفاوت خواهد بود. اگر طراحی دکوراسیون داخلی برای این نقشه انجام شده باشد .

اگر دوست دارید یک خانه شیک و مسحورکننده داشته باشید؛ از آن خانهها که مهمانها با در، دیوار و وسایلش کلی عکس میاندازند؛ باید مانند یک معماری داخلی تمامی اشیای تزئینی خانه،، مبلمان منزل و حتی رنگ دیوارها را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد در یک خانه دوبلکس معمولا اتاق خواب ها را در طبقه بالا در نظر می گیرند اما به طور کلی موضوع مهم در نقشه خانه سه خوابه دوبلکس آن است که چه افرادی با چه شرایط جسمی و سنی و البته کاری قصد سکونت در خانه را دارند. اگر قصد ساخت یا بازسازی یک خانه یا ویلا را دارید، دانستن اطلاعاتی درباره نقشه خانه سه خوابه دوبلکس برای تان مفید خواهد بود.

در این منزل کف ساختمان با پارکت پوشیده شده است. در این آموزش کوتاه مهمترین عناصر دکوراسیون منازل ایرانی ساده را بیان میکنیم که با اجرای آنها میتوانید زیبایی عناصر طراحی داخلی سنتی ایران را به خانه های خود اضافه کنید. استفاده از کوسن ها دستباف و فرش ها دستباف یکی از مظاهر سنتی منازل ایران است. شما میتوانید کوسن های بسیار زیبا را در سبک سنتی خودتان درست کنید کافیست آموزش دوخت کوسن را در مجموعه ایران تی اس ام بخوانید. سایبانهای نصبشده بر روی سکوها و تختها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. ولی اکنون طراحان داخلی با تلفیق برخی عناصر معماری ایرانی و سبک های مدرن یا مینیمال خانه های گرم، زیبا و دلنشین در آپارتمان های امروزی طراحی میکنند. استفاده از هرکونه متریالی که به گرمی فضا کمک کند میتواند در طراحی خانه به سبک ایرنی موثر باشد. بـه عنوان مثال اگر می خواهید از لوازم قدیمی خود بـه عنوان یک دکوری استفاده کنید، بهتر اسـت از یک میز مدرن برای این امر کمک بگیرید.

این سبک از طراحی داخلی منزل، طیف بسیار گستردهای دارد و در آن شاهدیم که متخصص حین طراحی از خطوط صاف و منظم، پالتهای رنگی ساده و متریال ساده (جنس لوازم) مثلا استیل یا شیشه استفاده کرده است. عکس در اتاق خواب را در سبک های مختلف مشاهده نمایید. پس شروع به کار کرده و برخی از ایده های دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن بسیار جذاب را برای الهام گرفتن خود برای خلق یک شاهکار جمع آوری نمایید. حالا قیمت این محصول را مقایسه نمایید . این گونه شما همه زحماتتان ، وقتتان و بودجه تان را حرام کرده اید. با توجه به اینکه شما یک محصول با کیفیت تهیه نموده اید. ناگفته نماند که جوانان خوش ذوق و هنرمند ایرانی امروزه هنر خوشنویسی را وارد کادر مبلمان و المانها نیز کردهاند و شما میتوانید از انواع لوستر، آباژور و حتی ظرفهایی که با هنر خوشنویسی طراحی شدهاند در دکوراسیون منزل ایرانی خود استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی خانه چوبی

در این طبقه سرویس بهداشتی و آشپزخانه نیز طراحی شده و دیگر نیازی به پیمودن مسیر به طبقه پایین برای رفع احتیاج نمی باشد. اما دو اتاق خواب باقی مانده را در طبقه دوم خانه دوبلکس طراحی می کنند تا دیگر افراد خانواده و خصوصا بچه ها از آن استفاده کنند. بسیاری از عناصر معماری سنتی ایران از سماوری که گوشه اتاق گذاشته میشد تا پشتی هایی که برای نشیمن گذاشته میشدند نشان دهنده پذیرا بودن محیط بوده و در جهت ایجاد محیطی گرم، راحت و صمیمی در نظر گرفته میشدند. در این خانه ها سه اتاق خواب، یک آشپزخانه، دو سرویس بهداشتی و یک یا دو حمام به علاوه سالن نشیمن و پذیرایی در نظر گرفته می شود. طبقه دوم نیز شامل یک هال خصوصی به علاوه سه اتاق خواب و یک سرویس بهداشتی و حمام است.

در پاسخ به نیازها، طراحی کوچه خانه پیشنهادی را ارائه می کند که درونگرایی لازم را در یک معماری مبتنی بر فرهنگ حفظ کرده و در عین حال ارتباطاتی را با محیط بیرون ایجاد می کند که منحصر به هر فضا و فعالیت هایی است که از درون آنها را در خود جای داده اند. این جریان DC تغذیه روتور / آرماتور را انجام می دهد که منجر به ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار بر روتور / آرماتور می گردد. پارکینگ ساختمان نیز گنجایش یک خودرو را دارد. طبقه همکف شامل پارکینگ مسقفی با ظرفیت 1 خودرو، نشیمن، آشپزخانه و خواب والدین می باشد. اغلب اوقاب، در خانه دوبلکس فضاهای مشترکی مانند حیاط یا فضای باغ، پارکینگ و انبار وجود دارند. آشپزخانه این خانه دوبلکس سه خوابه در قسمت جنوب قرار گرفته و توسط درب کرکره ای زیبایی به حیاط راه دارد.در کنار آشپزخانه فضایی جهت نهار خوری در نظر گرفته شده.

اتاق خواب ها در طبقه اول خانه دوبلکس سه خوابه در ضلع غربی قرار گرفته اند و به همراه تراس های مستقل طراحی شده اند. اگر اتاق خواب به تراس یا بالکن راه داشته باشد، باید در طراحی به این مسئله دقت کرد که محل دسترسی بالکن یا تراس در چیدمان اتاق خللی ایجاد نکند. طبقه اول دارای متراژ ۹۳ متر مربع بوده و دارای ۳ عدد اتاق خواب، حمام و تراس طراحی شده است. خواب والدین بزرگترین اتاق خانه است و به صورت مستر طراحی شده است. به این روش شبکههای ملی بریتانیا با توان ۲ گیگاوات از نیروگاهی که بالاتر است و به همان سرعت دو دقیقه در برخی موارد به صورت موازی عمل میکند، تماس میگیرد. در این روش از طراحی، عناصر کانونی در آپارتمان، مورد تاکید قرار می گیرد! حال اگر ویلایی در یکی از شهرهای شمالی داشته باشید که دیگر چه چیزی بهتر از این؟

محل قرار گیری پله ها بستگی به سلیقه و طرح پیشنهادی شما و همچنین متراژ زمین دارد. طرح اسلیمی از اصیل ترین طرح های ایرانی میباشد. آبنما از قدیم یکی از زیباترین و مهم ترین المان های معماری ایرانی بوده است که اغلب در حیاط خانه ها،باغ ها و پارک ها ساخته می شد. پس از استفادهی فیروزه بر روی ظروف و جواهرات و حتی دوخته شدن آن بر پارچهها و لباسها، این رنگ بهنوعی نمایندهی سنت ایرانی شد. در کشورهای توسعه یافته به دلیل علاقه فراوان جوانان به سبکهای خاص و نو، دکورهای به سبک امروزی یا همان معاصر و مدرن مورد توجه قرار دارد اما با گذشت زمان و احساس خلأ در طرح، رنگ و لوازم این سبکها، آنها نیز کم کم به سمت دکورهای سنتی و قدیمی روی گردان شده که همین موضوع رشد سریعی را در زمینه گرایش به سمت دکوراسیون سنتی نشان میدهد.

به طور مثال اگر شما برای آشپزخانه خود یک طرح خاص و پیچیده را در نظر بگیرید هزینه طراحی کابینت آشپزخانه شما بسیار بالاتر می رود و در نهایت هزینه طراحی داخلی برای پروژه شما افزایش می یابد. بنابراین با صرف نظر کردن از اجرای نورپردازی و یا تزئین کردن سقف اتاق ها نه تنها می توان این هزینه ها را کمتر کرد. درب اتاقی در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک و با رنگ های متنوعی طراحی می شوند که این امر منجر به تفاوت قیمت درب اتاق خواب در جنس ها و مدل های مختلف می شود. سبک سنتی در ایران مربوط به دوره خاصی از تاریخ نیست. نور طبیعی همیشه یکی از عناصر مهم در دکوراسیون خانه سنتی ایران بوده است.

طراحی داخلی چوب خانه

از لوازم دیگر باید به پشتیهای قدیمی اشاره کنیم که امروز جای خود را به مبلها و صندلیها دادهاند. برای مثال در اکثر جدیدترین دکوراسیون داخلی میبینیم که رنگهای سفید، کاراملی، خاکستری و آبی در کنار یکدیگر استفاده شده و کانسپت رنگی زیبایی را تشکیل دادهاند. میتوانید کوراسیون منزل را با استفاده از عناصر مربوط به دوره شاه یا دوره قاجار و … استفاده از فرش های بزرگ با نقش و نگار فراوان، ظروف میناکاری بزرگ و … متاسفانه این از ضعف های این پلان است. نقشه و پلان خانه سه خوابه دوبلکس چگونه طراحی می شود؟ این خانه دوبلکس سه خوابه با وجود داشتن سازه اسکلت بنایی که یک نقطه ضعف محسوب می شود ،دارای امتیازاتی مانند طراحی زیبا ،نورگیری خوب، پارکینگ مسقف است. پس خیلی باید به طرح دکوراسیون داخلی پذیراییمون اهمیت بدیم که چشم نواز و زیبا باشد. هم نمای شمال ساختمان و هم نمای جنوبی ساختمان .سبک طراحی در هر دو نما تقریبا مشابه می باشد .در هر دو نما تقریبا از ریتم ها به همراه هلالها استفاده شده .منتهی نوع متریال در دو طرف کمی متفاوت می باشد .نمای شمالی تلفیقی از سنگ و اجر است که استفاده از این دو متریال در کنار هم نمای ساختمان را بسیار زیبا و چشم نواز کرده.اما در نمای جنوبی از نمای سنگ استفاده شده.

دکوراسیون داخلی خانه ی چوبی

در طبقه پایین فضاهایی که رفت و آمد مهمانان و دیگر افراد خانه است مانند هال و پذیرایی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و نشیمن قرار میگیرد و فضای خصوصی خانواده مانند اتاق خوابها و حمام در فضای بالا قرار میگیرند. در آشپزخانه از کاشیهای موزاییکی با طرحهای متنوع استفاده شده در حالی که در نشیمن و راهرو، کفپوش چوبی نصب شده است. شما می توانید از انواع مبلمان و میزهای چوبی و میز تلویزیون چوبی و وسایل تزیینی چوبی در فضای اتاق نشیمن استفاده نمایید و دکوراسیونی متفاوت را در این بخش از منزل ایجاد کنید. این نقشه شامل دو ورودی از شمال و جنوب بوده و طبقه همکف با متراژ ۱۳۰متر مربع شامل فضای نشیمن و پذیرایی، یک نشیمن خصوصی، آشپزخانه، انباری و سرویس بهداشتی است. هر پلان طبقه دوبلکس برای شما مناسب باشد، انتخاب ما کارایی فضای زندگی و همچنین متراژ مربع زمین شما را به حداکثر می رساند.

در نظر گرفتن یک سرویس بهداشتی و حمام در طبقه دوم کمک می کند تا نقشه خانه سه خوابه دوبلکس بهتر و کاربردی تر باشد. در صورت امکان پرده را کنار بزنید تا نور طبیعی وارد شود. طراحان سعی داشتهاند تا جایی که امکان داشته از فرشهای مدرن استفاده کنند. بنابراین طراحی نئوکلاسیک، شکوه و تجلل سبک کلاسیک را به روشی مدرن ارائه کرده تا دکوراسیون ما در عین حال سادگی و ظرافت، درخشش بی نظیری داشته باشد. با این حال طراحی داخلی خانه با وجود محدودیت در زمین به زیباترین شکل ممکن صورت گرفته و همانطور که مشاهده می کنید از تمامی فضاها به نحو احسن استفاده شده است و میزان پرتی فضا به کمترین میزان ممکن می باشد.